יום חמישי, 29 במאי 2014

"אין הנחתום מעיד על עיסתו" - כוחן של ההוכחה, וההוכחה החברתית


המסרים שלנו לגבי המוצרים והשירותים שאנו מספקים, כאשר מוצגים בפרסום, הם בגדר הצהרות. הוכחה - proof וההוכחה החברתית - Social proof הן ראיות אשר תומכות בהצהרות שלנו ונותנות להן תוקף, ומהוות את ה"פה לאוזן" של העידן הדיגיטלי.

ההבדל העיקרי בין "הוכחה" ל"הוכחה חברתית" הוא מידת האותנטיות. מכתבי המלצה, בעיקר בצורתם הדיגיטלית, קלים יותר לזיוף ולכן מקבלים תוקף נמוך יותר. לייקים בפייסבוק לעומת זאת, ובמיוחד תגובות בפייסבוק קשה מאוד היום לזייף ולכן התוקף שלהן גבוה מאוד. הדבר הנכון ביותר לעשות הוא לשלב את שניהם בפרסום – דפי נחיתה או אתר.

להמשך קריאה

יום רביעי, 28 במאי 2014

בחנות של ג'קי מקבלים רק לידים רלוונטיים

רציתי לספר לך משל המבוסס על סיפור אמיתי, בעקבות סיטואציית "מאבק" שקיימת בין השיווק למכירות בחברות רבות.

הטמבוריה של ג'קי

בשכונה בה גדלתי היתה חנות כלי בית - טמבור. בעלי החנות, אדם בשם ג'קי, היה אחד האנשים החביבים שהכרתי. היה נראה כי לעזור לאנשים, באמת היה חשוב לו. כל תושב בשכונה שהיתה לו בעיה בבית: נזילות, חורים בקיר, חסר לו בורג בגודל שלא ניתן למצוא, גומייה אוטמת נדירה, כלי חשמל שהתקלקלו ועוד, היה מגיע לג'קי והוא היה פותר לו את הבעיה. הלקוחות היו משלמים ביד נדיבה וללא כל הסתייגות.

המשך לקרוא

יום שני, 26 במאי 2014

5 עקרונות לחוויית משתמש טובה יותר באתר האינטרנט שלכם, שישאירו את הגולשים זמן רב יותר באתר ויגרמו לשיפור בכמות הפניות

אם היינו מחלקים את עולם השיווק אונליין ל-2, היינו מחלקים זאת לכלל המאמצים השיווקיים להבאת קהל המטרה לאתר או לדפי הנחיתה שלנו. וכלל המאמצים השיווקיים אשר יגרמו למי שכן הגיע, להפוך ללקוח פוטנציאלי.

בטיפ זה נסקור 5 עקרונות להפיכת אלו שכן הגיעו לאתר ללקוחות פוטנציאלים. עקרונות אלו באים מתוך עולם חוויית המשתמש - UX.

להמשך קריאה

5 טיפים ליצירת דפי נחיתה יעילים וממירים

דף הנחיתה הוא לרוב מרכז הפעילות השיווקית באינטרנט. זה יכול להיות דף יחיד במסגרת קמפיין ויכול להיות עמוד מוצר באתר שלנו. כך או כך מטרתו של דף הנחיתה היא – להציע לגולש הצעה אטרקטיבית, ולגרום לו להתקדם בתהליך המכירה, על ידי משלוח הפרטים שלו, או לרכוש בפועל מוצר.

יש הרבה גישות לדפי נחיתה - הם יכולים להיות מאוד קצרים ותמציתיים, ויכולים להיות מאוד ארוכים ומפורטים. הם יכולים להיות מעוצבים לתפארת ויכולים להיות טקסטואליים בלבד - אבל יש כמה עקרונות יסוד שמשותפים לכל הסוגים, והם אלו שבסופו של דבר עושים את ההבדל.